Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Koncert Świąteczny

"Cicha noc, święta noc..." to właśnie melodia tej znanej wszystkim kolędy rozpoczęła bezledzki Koncert Kolęd, urokliwe świąteczne wydarzenie z udziałem zespołów Gala i Sonar.
 
Pastorałki przeplecione zostały wierszami, których treść pozwoliła poczuć ten nostalgiczno-magiczny bożonarodzeniowy nastrój.
Dziękujemy wszystkim za obecność i za ten mile spędzony czas.
 
Życzymy wesołych, spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzący czas przyniesie wszystkim spokój i odpoczynek. ????

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Koncert Świąteczny

Mikołajki w Gminie Bartoszyce

9 grudnia 2023 odbyły się Gminne Mikołajki. Mamy nadzieję, że stanęliśmy na wysokości zadania i sprostaliśmy wymaganiom naszych gminnych pociech.
 
Pięknie było patrzeć na te uśmiechnięte, radosne dziecięce buzie. A to, jak nic buduje i daje moc do dalszych działań.
 
Zaangażowanie dzieci znalazło swoje odzwierciedlenie w przygotowanych specjalnie dla nich, świątecznych stacjach, na których każdy chętny malował zimowy krajobraz, wykonał brokatowy tatuaż, ozdobił buźkę świątecznym wzorem, napisał list do św. Mikołaja, opakował prezent i udekorował figurkę z masy solnej. Wszyscy, którym udało się zdobyć punkt w postaci naklejki, odebrali nagrodę i dyplom "Pomocnik św. Mikołaja na medal".
 
Animacje poprowadziła sama Pani Mikołajowa, która z uśmiechem i radością wprowadziła wszystkie dzieci w dobry, mikołajkowy nastrój. Ci, którzy chcieli dodatkowo spożytkować swoją energię korzystali w nieograniczonej ilości z rozstawiony w gminnej hali dmuchańcach.
Gwiazdą programy był oczywiście św. Mikołaj, który wręczył słodkie podarki, odebrał wszystkie listy kierowane bezpośrednio do niego i ochoczo pozował do zdjęć, którym nie było końca.
 
Dziękujemy za ten piękny czas, za słodki poczęstunek przygotowany przez panią Mariolę Zadrogę, Nadleśnictwo Bartoszyce, Lasy Państwowe za świąteczne drzewka, które ozdobiły mikołajkowy kącik oraz wszystkim dzieciom i ich rodzicom, którzy bawili się wspólnie z nami.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Gminne Mikołajki

Gala wolontariatu 2023

5 grudnia 2023, w sali widowiskowej Domu Kultury w Wojciechach odbyła się uroczysta Gala Wolontariatu. Była to okazja do podziękowania i docenienia wszystkich osób, które w ciągu ostatniego roku poświęciły swój czas i energię na pomoc innym.
 
Wójt Gminy Andrzej Dycha wręczył statuetki i dyplomy wszystkim kandydatom do tytułu Wolontariusza Roku 2023. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele różnych organizacji, szkół, klubów i stowarzyszeń działających na terenie gminy. Wójt podkreślił, że wolontariat jest nie tylko formą niesienia pomocy, ale także sposobem na rozwój osobisty, zdobywanie nowych umiejętności i doświadczeń.
 
Gala była pełna wzruszeń, radości i uznania. Pokazała, że wolontariat jest ważnym elementem życia społecznego i że w gminie Bartoszyce jest wiele osób, które chcą i potrafią pomagać innym. Gratulujemy wszystkim laureatom i dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Gala Wolontariatu 2023

Mikołajkowy Drift Show

Mikołajkowy drift show w Bezledach - impreza z sercem! ❤????????
 
W niedzielę, 3 grudnia, na torze w Bezledach odbył się niezwykły pokaz driftu, który łączył w sobie sportową rywalizację, widowiskowe popisy i szczytny cel. Impreza była zorganizowana przez Drift Show i Hol-Mat, ludzi, którzy wspierają lokalne inicjatywy charytatywne. Tym razem cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom niepełnosprawnym z regionu.
 
Pokaz driftu zgromadził miłośników sportów motorowych, które mogły podziwiać umiejętności kierowców. Każdy z nich zaprezentował swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze, wykonując efektowne poślizgi, dymiące opony i precyzyjne manewry.
Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli spotkać się z prawdziwym Mikołajem, otrzymać prezenty i zrobić sobie zdjęcia z gwiazdami driftu. Dodatkowo, na miejscu działał kiermasz, na którym można było kupić pamiątki, gadżety i przekąski. Wszystkie dochody z kiermaszu zostaną również przeznaczone na cele charytatywne.
 
Na zakończenie wydarzenia wręczono statuetki właścicielom najświąteczniej ozdobionych aut. Wyróżnienia oraz podziękowania z rąk organizatorów otrzymali wszyscy uczestnicy driftu i zaangażowane w te charytatywną akcję osoby, firmy i instytucje.
 
Mikołajkowy Drift show w Bezledach był nie tylko świetną okazją do podziwiania sportowych emocji, ale także do wykazania się wielkim sercem. Impreza pokazała, że drift to nie tylko hobby, ale także sposób na niesienie pomocy innym. Gratulujemy organizatorom i uczestnikom za udaną inicjatywę!

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5Galeria zdjęć: Mikołajkowy Drift Show

Ogłoszenie

STRATEGIA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW SPOŁECZNYCH GMINY BARTOSZYCE NA LATA 2024-2031
 
Dokumenty do pobrania znajdują się w załączniku.

Załączniki

Obwieszczenie

Obwieszczenie do pobrania w załączniku.

Załączniki

Ogłoszenie

Ogłoszenie do pobrania w załączniku.

Załączniki

Konkurs - Najpiękniejsza Ozdoba Choinkowa

W załączniku znajduje się:
  • REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”
  • KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”
  • ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH I WIZERUNKU UCZESTNIKA
  • PLAKAT
 

Załączniki

Zamknięcie drogi

Ogłoszenie w związku z zamknięciem strony znajduje sie w załączniku.

Załączniki

Ogłoszenie

Terminarz polowań koła Leśnik Lidzbark Warmiński z najduje się w załączniku.

Załączniki

1 ... 4 5 6 7 8 ... 82

Lokalizacja
Facebook Page Plugin