Gmina Bartoszyce
Logo: Urząd Gminy Bartoszyce
zmieniamy się na lepsze

Aktualności

Dzień Kobiet

Szanowne Panie,
życzymy Wam pięknego Dnia Kobiet. Niech będzie jednym z tych najbardziej wyjątkowych dni w roku.
 

Śniadanie Wielkanocne dla Osób Potrzebujących

Święta Wielkanocne to czas wypełniony radością, zapachem świątecznych potraw i rodzinną atmosferą. Jednak nie wszyscy mają przywilej napawania się tym świątecznym klimatem, a szczególnie ci, których ścieżki życiowe skierowały na tor bezdomności lub doprowadziły do ubóstwa.

Dlatego Gmina Bartoszyce, chcąc, chociaż tym drobnym gestem, wyjść naprzeciw potrzebom osób dotkniętych trudną sytuacją życiową, organizuje już po raz trzeci ŚNIADANIE WIELKANOCNE dla osób potrzebujących.
W tym roku odbędzie się ono 30 marca w godz. 12:00 - 14:00 na parkingu Urzędu Gminy w Bartoszycach.

Chętnych, prosimy o rozpropagowanie tej informacji po to, by jak najwięcej osób mogło skorzystać z tej formy wsparcia.
 

Spektakl "Odjechana Farsa"

“Odjechana Farsa” to spektakl, który odbył się 6 marca 2024 w Domu Kultury w Bezledach z okazji Dnia Kobiet. Publiczność była zachwycona i żywiołowo reagowała na teksty dobiegające ze sceny. To prawdziwa uczta kulturalna!
 
Przed spektaklem aktorzy poinformowali nas, że w “Odjechanej Farsie” spędzimy najbardziej odjechane i nieprzewidywalne dwie godziny swojego życia! Obejrzenie tego spektaklu może być przyczyną niemożności powstrzymania śmiechu i grozi intensyfikacją dobrego humoru. Przed wizytą w teatrze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, bo “Odjechana Farsa” to prawdziwa dawka śmiechu!
 
A teraz pytanie: czy w jednym niewielkim pokoju hotelowym mogło zmieścić się 10 osób, z których każda miała swoje plany związane z tym pokojem i osobami w nim się pojawiającymi? Oczywiście, ale pod jednym warunkiem: w owych 10 osób musiały wcielić się dwoje wyśmienitych aktorów. Ci aktorzy brawurowo zagrali dziesięć różnych postaci w dziesiątkach zaskakujących i absurdalnych sytuacji.
 
Wśród postaci poznaliśmy:
• Sławnego pisarza piszącego poradniki małżeńskie, który próbował odkryć tajemnice szczęśliwego związku.
• Senatora incognito, który pragnął sławy za wszelką cenę, a jej kochanka była gotowa na wszystko.
• Siostrę zakonną, która miała inklinacje do show biznesu.
• Nachalnego i wścibskiego boy hotelowego, który wiedział wszystko o gościach.
• Przebiegłą reporterkę miejscowej stacji telewizyjnej, gotową na każdy skandal.
 
To tylko kilka postaci z tej niezwykłej galerii ludzkich osobliwości, które los połączył przez kilkadziesiąt minut w małym pokoju hotelowym na dalekiej prowincji. Świat w pigułce, a pigułka eksplodowała emocjami, żądzami i uczuciami, które… mieszkają w każdym z nas.
“Odjechana Farsa” to zupełnie zwariowana i nieprzewidywalna teatralna przygoda. To zabawa w najczystszej formie, popis aktorskich umiejętności najwyższej klasy i Mount Everest komediowej formy. Błyskotliwe i przezabawne dialogi, nieprawdopodobna historia oraz zawrotne tempo akcji sprawiły, że spędziliśmy najbardziej odjechany i relaksujący wieczór w małym, ale niezwykłym pokoju hotelowym.
 
Obsada:
Monika Mazur, Piotr Szwedes.
 
ODJECHANA FARSA" Philip LaZebnik i Kingsley Day
Tłumaczenie - Hanna Szczerkowska
Reżyseria - Tomasz Dutkiewic
Scenografia - Wojciech Stefaniak.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10Galeria zdjęć: Galeria zdjęć

Dofinansowanie kosztów budowy studni głębinowych

Nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów budowy studni głębinowych na terenie Gminy Bartoszyce w 2024 r., na potrzeby zwykłego korzystania z wód przez gospodarstwa domowe

 
Wójt Gminy Bartoszyce ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie kosztów budowy studni głębinowych na potrzeby zwykłego korzystania z wód przez gospodarstwa domowe. Wnioski przyjmowane będą do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel, jednak nie później niż do 30 kwietnia 2024 r.
 
Przyznawane dofinansowanie odbywać się będzie zgodnie z uchwałą Nr LXXI/484/2023 Rady Gminy Bartoszyce z dnia 23 czerwca 2023 r. w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowej z budżetu gminy na budowę studni głębinowych na terenie Gminy Bartoszyce, na potrzeby zwykłego korzystania z wód przez gospodarstwa domowe (Dz. Urz. Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2023 r., poz. 3534).
  Dotacja nie zostanie udzielona, jeżeli istnieje możliwość przyłączenia do istniejącej sieci wodociągowej lub planuje się budowę sieci wodociągowej, stwarzającej taką możliwość.
 
Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich składania do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel.
Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymogi określone w przedmiotowej uchwale oraz złożone w wyznaczonym terminie.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć za pośrednictwem poczty lub osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Bartoszyce w godzinach pracy Urzędu, tj. poniedziałki od 800 do 1600 oraz od wtorku do piątku od 700 do 1500, pod adresem: Urząd Gminy Bartoszyce, Pl. Zwycięstwa 2, 11-200 Bartoszyce.
 
Wzory dokumentów są do pobrania w BIP Gminy Bartoszyce https://bip.gmina-bartoszyce.pl w zakładce Ochrona środowiska  studnie głębinowe. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu (89) 307 05 12, lub w siedzibie Urzędu Gminy Bartoszyce pok. nr 6. 
 
Wójt Gminy Bartoszyce
/-/ Andrzej Dycha

Załączniki

Dyktando o Pióro Wójta Gminy Bartoszyce

W tym roku gminne dyktando o pióro wójta gminy miało wyjątkową formułę. Po raz pierwszy w historii konkursu, do rywalizacji z uczniami szkół podstawowych stanęła trójka rodziców, którzy chcieli sprawdzić swoją ortografię i wesprzeć swoje dzieci. Gminne dyktando odbyło się w poniedziałek 26 lutego w Domu Kultury w Bezledach o 9.30. To nie tylko ciekawy konkurs ortograficzny, ale także okazja do nauki i zabawy dla wszystkich 25 uczestników.
 
Organizowanie gminnego dyktanda ma wiele wartości dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców.
 
Po pierwsze, jest to sposób na doskonalenie i sprawdzanie swojej ortografii, która jest bardzo ważna w nauce języka polskiego. Poprawna pisownia polskich słów, zwłaszcza tych trudnych i często błędnie pisanych, jest niezbędna do pisania poprawnych i zrozumiałych tekstów, np. wypracowań, listów, opowiadań itp. Błędy ortograficzne mogą wpływać negatywnie na oceny i wrażenie nauczycieli, a także utrudniać komunikację i zrozumienie treści. Dlatego warto regularnie ćwiczyć i sprawdzać swoją ortografię, a gminne dyktando jest do tego doskonałą okazją.
 
Po drugie, organizowanie gminnego dyktanda jest sposobem na naukę i poszerzanie swojej wiedzy o języku polskim, który jest bogaty i piękny, ale także wymagający i złożony. Wiele słów polskich ma ciekawą historię, pochodzenie, znaczenie i użycie, które warto poznać i docenić. Gminne dyktando jest okazją do poznania i zapamiętania wielu ciekawych i przydatnych słów, które mogą wzbogacić i urozmaicić swoją wypowiedź. Jest to także szansa na poprawienie swojej gramatyki, interpunkcji i stylu pisania.
 
Po trzecie, organizowanie gminnego dyktanda jest sposobem na zabawę i integrację z innymi uczestnikami z gminy, którzy mają podobne zainteresowania i pasje. Gminne dyktando jest otwarte dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ich rodziców, niezależnie od klasy, szkoły czy poziomu zaawansowania. Jest to okazja do spotkania, poznania, porozumienia i współpracy z innymi osobami, które lubią język polski i chcą się nim bawić. Jest to także okazja do rywalizacji w duchu fair play i zabawy. Nie bez znaczenia jest także nagroda główna, czyli pióro wójta gminy, które jest symbolem prestiżu i uznania.
 
Podsumowując, organizowanie gminnego dyktanda o pióro wójta gminy jest wartościową inicjatywą, która ma wiele korzyści dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców. Jest to sposób na doskonalenie ortografii, naukę i poszerzanie wiedzy o języku polskim, zabawę i integrację z innymi uczestnikami. Zapraszamy wszystkie dzieci i ich rodziców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu za rok i życzymy powodzenia!
 
Podczas spotkania wyróżniono specjalnym podziękowaniem za aktywność, podejmowanie ciekawych działań oraz za pracę na rzecz swojej miejscowości najlepszych uczniów i rodziców, którzy uzyskali najwyższe wyniki w dyktandzie. Otrzymali oni dyplomy, nagrody książkowe i upominki od wójta gminy Bartoszyce.
 
Klasy VI-VIII
I - Konrad Kret
II - Anna Jasiukiewicz
III - Piotr Kuliński
 
Dorośli:
I - Joanna Borys
II - Natalia Jasiukiewicz
III - Szymon Rurka
 
Gratulujemy i dziękujemy za udział!
 
Przesyłamy serdeczne podziękowania Telewizja Kablowa Bart-Sat Bartoszyce za to, że byliście z nami, że pokazujecie nasze działania i za Waszą opiekę medialną.

Konkurs na najdłuższą palmę wielkanocną

Załączniki

LXXX Sesja Rady Gminy Bartoszyce

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 r.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 r.

Załączniki

Dotacja na dofinansowanie wymiany źródła ciepła w 2024 r.

Wójt Gminy Bartoszyce ogłasza nabór wniosków na udzielenie dotacji na dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Wnioski przyjmowane będą od dnia 01 lutego do dnia 30 kwietnia 2024 r. lub do wyczerpania środków finansowych przewidzianych w budżecie gminy na realizację w/w zadania.
Przyznawanie dofinansowania odbywać się będzie zgodnie z uchwałą Nr XL/275/2021 Rady Gminy Bartoszyce z dnia 28 maja 2021 r. w sprawie określenia zasad i trybu udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Bartoszyce na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza, polegających na wymianie źródła ciepła w budynkach lub lokalach mieszkalnych na terenie Gminy Bartoszyce (Dz. Urz. Województwa Warmińsko-Mazurskiego z 2021 r., poz. 2165).
Dotacja celowa może być udzielona na dofinansowanie zadania w zakresie modernizacji kotłowni poprzez wymianę pieca/kotła węglowego nie spełniającego normy PN-EN 303-5:2012 na :
- kocioł na paliwo stałe spełniający kryteria klasy 5 według normy PN-EN 303-5:2012,
- kocioł gazowy,
- kocioł olejowy,
- ogrzewanie elektryczne,
- urządzenia grzewcze oparte na odnawialnych źródłach energii (pompa ciepła).
W ramach zadania można ubiegać się o dotację w wysokości 50% realizowanej inwestycji, jednak nie więcej niż 3.000,00 zł brutto kosztów zakupu urządzenia grzewczego. Urządzenia i materiały muszą być fabrycznie nowe, zamontowane po raz pierwszy, posiadające atesty dopuszczające je do powszechnego użytku z przyznaną gwarancją.
Wnioski rozpatrywane będą według kolejności ich składania do wyczerpania limitów środków dostępnych w naborze. Rozpatrywane będą wyłącznie wnioski kompletne, spełniające wymogi określone w przedmiotowej uchwale oraz złożone w wyznaczonym terminie.
Wniosek wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć za pośrednictwem poczty lub osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Bartoszyce w godzinach pracy Urzędu, tj. poniedziałki od 800 do 1600 oraz od wtorku do piątku od 700 do 1500, pod adresem:
Urząd Gminy Bartoszyce
Plac Zwycięstwa 2,
11-200 Bartoszyce
 
Regulamin udzielania dotacji oraz wzory dokumentów dostępne są do pobrania pod tekstem oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej http://bip.gmina-bartoszyce.pl w zakładce Ochrona środowiska – Dofinansowanie wymiany źródła ciepła.
Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Mienia Komunalnego pod nr tel. 89 307 05 12 lub w siedzibie Urzędu Gminy w pok. nr 6.

Załączniki

Stypendia Wójta Gminy Bartoszyce

Miesiąc luty w gminnych szkołach podstawowych to czas, w którym rodzice, uczniowie i ich pedagodzy mają prawdziwy powód do dumy, ponieważ ich pociechy odbierają nagrodę z rąk Pana Andrzeja Dycha - Wójta Gminy Bartoszyce. Gratyfikacja, skierowana w stronę uczniów jest uznaniem dla ich trudu włożonego w naukę i sport. Wdrożony w roku 2019/2020 przez włodarza gminy program stypendialny do dziś wspiera uczniów uzdolnionych i wciąż motywuje do jeszcze efektywniejszej pracy na podłożach edukacyjnym i sportowym.
Program jest świadczeniem materialnym uzależnionym od średniej ocen z obowiązkowych przedmiotów nauczania oraz oceny z zachowania.
 
Za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysokie osiągnięcia sportowe, stypendium Wójta Gminy Bartoszyce otrzymali:
 
Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach:
Stypendium za wysokie wyniki w nauce:
- Elwira Emilianów
- Antonina Zwierko
- Oliwia Oramus
- Igor Mączyński
- Stanisław Sulej
- Ksawery Kret
 
Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach:
Stypendium za wysokie wyniki w nauce:
- Alan Kołowrocki,
- Maja Piechocka,
- Julia Bylina,
- Mikołaj Borek,
- Emilia Nowakowska.
Stypendium za osiągnięcia sportowe:
- Julia Waleszczak,
- Maja Kazimierczak.
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie:
Stypendium za wysokie wyniki w nauce:
- Zofia Hadała,
- Wojciech Rurka,
- Lena Kaliszewska,
- Dominika Miłkowska.
 
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Wojciechach:
- Katarzyna Cieklińska
- Maciej Dobrzyński
- Dawid Makoś
- Nadia Szablak
- Lena Olencka
- Aleksandra Socha
- Julia Piecewicz
 
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Kinkajmach:
- Majkowska Jagoda
- Choszcz Patrycja
- Cieplak Daria
- Deptuła Pola
- Cekała Olaf
- Markiewicz Pola
Stypendium za osiągnięcia sportowe:
- Falasa Nikola
- Kosztykiewicz Natalia
- Maciorowski Mateusz
- Nowakowski Szymon

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35Galeria zdjęć: Stypendia Wójta Gminy Bartoszyce

1 2 3 4 5 6 ... 82

Lokalizacja
Facebook Page Plugin