AKTUALNOŚCI :


 

„Miłość i zgoda rodziny ozdoba”.

 

11 czerwca 2011r. w Bezledach odbyło się podsumowanie Gminnych Dni Rodziny, które w tym roku przebiegały pod hasłem: „Rodzina najważniejsza. Postaw na rodzinę”.

Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w  Bezledach w ramach realizowanego programu profilaktyki nadała imprezie hasło: „Miłość i zgoda rodziny ozdoba”. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Bartoszyce, Gminny Ośrodek Kultury w Tolko, Dom Kultury w Bezledach i Szkoła Podstawowa Bezledach.

Uroczystego otwarcia festynu dokonała Pani Jadwiga Gut – Wójt Gminy Bartoszyce. Następnie Pani Renata Tadorowska, koordynator Gminnych Dni Rodziny, wręczyła nagrody za udział w Gminnym Konkursie Fotograficznym „Z rodziną najfajniej – nie tylko na zdjęciu”.

Ważnym punktem programu było podsumowanie szkolnego programu profilaktyki przez Panią Zenonę Baranowską – dyrektora Szkoły Podstawowej w Bezledach. Nastąpiło rozstrzygnięcie  szkolnych konkursów: plastycznego „Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” i literackiego „Moja rodzina za 20 lat”.

         

Wzruszenie wywołały występy uczniów , którzy zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze. Były nastrojowe wiersze i piosenki dla mamy i taty, wesoła inscenizacja „Po nitce do kłębka”, piosenki o tematyce ekologicznej oraz „Pokaz mody na różne pogody”.

                                                         

Rodzice wspólnie ze swoimi dziećmi mogli wykazać się w potyczkach rodzinnych na wesoło pod hasłem: „Kulturalni rodzice kontra uprzejmi uczniowie”. Zmaganiom towarzyszyły wielkie emocje, ponieważ trzeba się było wykazać wieloma umiejętnościami: znajomością ortografii w dyktandzie „Ortograficzne trudności o grzeczności”, dobrą dykcją w „łamańcach językowych”, zręcznością w tańcu z balonami, szybkością i dokładnością w ubieraniu mumii oraz wyławianiu ustami cukierków z mąki.

           

Imprezie towarzyszyła loteria fantowa i słodka kawiarenka.

Różnorodność programu sprawiła, że wszyscy świetnie się bawili. Spotkanie pozostawiło miłe wspomnienia.

           

               GMINNE SPOTKANIA 6 LATKÓW

      9 czerwca 2011 r. w Szkole Podstawowej w Galinach odbyło się X Gminne Spotkanie Sześciolatków. W spotkaniu wzięły udział grupy przedszkolne ze szkół podstawowych z terenu gminy Bartoszyce oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Bartoszyce Jadwiga Gut, radni Gminy Bartoszyce, sołtys z Galin, proboszcz miejscowej parafii oraz nauczyciele i rodzice.
      Nasze dzieciaki ze SP w Bezledach wraz z wychowawczynią p. L. Abucewicz również uczestniczyły w tym spotkaniu.

                                                      

                                      

                                                       


Dzieci zaprezentowały ciekawe programy artystyczne. Wszystkie grupy dzieci otrzymały prezenty, a po prezentacji, wszyscy uczestnicy spotkania udali się na poczęstunek. ufundowany przez Urząd Gminy w Bartoszycach.
Dzięki spotkaniu dzieci mogły pochwalić się umiejętnościami, poznać się i razem pobawić.

 

               Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Bezledach


1 czerwca 2011 r. upłynął w naszej szkole bardzo radośnie.
Dzień rozpoczęliśmy od szkolenia z udzielania I pomocy przedlekarskiej w kl. I- VI.
Zadania tego podjęły się panie: W. Kowalik, M. Oziero, H. Gut.
 

Następnie przy pięknej pogodzie uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w grach i zabawach na wesoło:

* gra w zbijaka,
* rzut ringiem do celu,
* gra w piłkę nożną
Odbyły się też zmagania drużyn uczniowskich:
* tzw. "Dziecinada" w/g zasady Familiady,
* kalambury,
* uczniowie odgadywali zagadki literackie,
* przysłowia i powiedzenia.
Po zakończeniu zmagań uczniowskich drużyny otrzymały słodkie upominki i pamiątkowe dyplomy.
Podsumowaniem dnia było wspólne pieczenie kiełbasek i śpiew przy ognisku.
Wszystkie dzieci tego dnia bawiły się wspaniale.

                                                                        Helena Gut

                             

                                                 

                                                                         

                     

 

I Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

 

24 marca 2011 roku Szkoła Podstawowa im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach zorganizowała I Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Wszyscy wykonawcy, goście i gospodarze imprezy spotkali się w Domu Kultury w Bezledach.

Uczniowie przypomnieli pieśni i piosenki , które śpiewano niegdyś w polskich domach, dawniej towarzyszące narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych: pieśń legionową „Pierwsza Brygada” – śpiewaną w latach Wielkiej Wojny Narodów 1914 - 1918, która stała się później nieoficjalnym hymnem Wojska Polskiego, ludową piosenkę  „O mój rozmarynie” z tego samego okresu, „Warszawskie dzieci” – jedną z najpopularniejszych pieśni Powstania Warszawskiego, „Serce w plecaku” – pieśń śpiewaną na wszystkich frontach II wojny światowej, szczególnie popularną w oddziałach partyzanckich, oraz współczesną piosenkę, zaśpiewaną przez niezapomnianą Annę Jantar na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w 1974 roku - „Nie żałujcie serca, dziewczyny”. Poprzez ich wykonanie przybliżyli historię naszego kraju i ułatwili jej zrozumienie, zachęcili wszystkich obecnych na sali do kontynuowania tradycji wspólnego śpiewania w gronie rodzinnym i towarzyskim, aby rozwijać poczucie więzi rodzinnej i narodowej.
        Marszowy  rytm, atmosfera, dekoracje oraz występy solistów sprawiły, że publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania. Muzyka połączyła pokolenia – śpiewali i starsi i młodsi, niezależnie od wieku.
          Konkurs oceniany był w dwóch grupach wiekowych. Jury, w składzie:
p. Maria Czarna, p. Krzysztof Kowalski i p. Jerzy Makowski, wyłoniło zwycięzców:

W młodszej grupie wiekowej (klasy I – III):

I miejsce – Sylwia Kobylarz ze SP im. J. Korczaka w Krawczykach (opiekun - Danuta Zdunek),
 II miejsce – Aleksandra Kwilińska ze SP im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach
(opiekun - Bożena Kiszło),
III miejsce – Paweł Szyszko ze SP im. ks. J. Popiełuszki w Rodnowie (opiekun - Sylwia Nikraszewicz),

IV miejsce – Agnieszka Herman ze SP im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie (opiekun - Wiesława Michałowska).

 

                                                               

                                   

W starszej grupie wiekowej (klasy IV-VI):
I miejsce – Kinga Mihal ze SP w Krawczykach (opiekun - Danuta Zdunek),
II miejsce – Urszula Buraczewska ze SP w Bezledach (opiekun Alina Dymek),
III miejsce – Gabriela Bogacz ze SP w Żydowie (opiekun - Wiesława Michałowska),
IV miejsce – Weronka Bartoszewicz ze SP w Rodnowie (opiekun - Beata Szymko).

                                 

 

ŚLUBOWANIE 

PIERWSZOKLASISTÓW

 

Dnia 27 października 2010 roku w  Szkole Podstawowej im. 20 BBZ w Bezledach odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE  PIERWSZOKLASISTÓW.

            W uroczystości przygotowanej przez wychowawczynię  Marzennę Oziero udział wzięli min: Wójt Gminy Bartoszyce Jadwiga Gut, Proboszcz Parafii w Bezledach  ks. Marek Stabrawa, Komendant Policji w Bezledach Marek Łupij, przedstawiciel 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach oraz rodzice uczniów oraz uczniowie klas 0-III i VI .

Po powitaniu gości przez przewodniczącą samorządu uczniowskiego i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała Dyrektor szkoły  Zenona Baranowska oraz chętni spośród zaproszonych gości. Szczególnie ciepło zwracali się do bohaterów tejże uroczystości – odświętnie ubranych, w granatowych czapkach na głowach pierwszaków. Pani Wójt i Dyrektor w swoim przemówieniu podkreśliły  doniosły charakter wydarzenia, jakim jest ślubowanie w życiu tych młodych adeptów wiedzy, którzy wkroczą w  uczniowskie życie pełne praw, ale przede wszystkim, pełne obowiązków. Życzyły nowicjuszom społeczności uczniowskiej niepohamowanej chęci do ciągłego zgłębiania arkanów wiedzy, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych sobie celów oraz wielu sukcesów związanych z wypełnianiem nowej roli – ucznia Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Następnie nastąpiło ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonały: Wójt Gminy i Dyrektor  Szkoły.
            Pierwszoklasiści  na pamiątkę tego wyjątkowego dnia w ich życiu otrzymali dyplomy i znaczki z logo szkoły.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali program artystyczny pt. „ Witaj szkoło”.  Na koniec szczęśliwe dzieci i ich rodzice oraz zaproszonymi gośćcie udali się do klasy, na słodki poczęstunek.

 

                                                   

 

 

24.09.2011 r.

Niezapomniana lekcja patriotyzmu w Szkole Podstawowej w Bezledach

 

Sztuką jest umierać dla ojczyzny,

ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej.

Stefan Wyszyński

 

 

            W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe
w jego świadomości. Takim wielkim i doniosłym wydarzeniem dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach stało się z pewnością uroczyste nadanie imienia i wręczenie sztandaru szkole. Ten moment znaczy bowiem, że szkoła zaczyna świadomie budować swoją historię
i tradycję wokół autorytetu, z którym wszyscy będą ją identyfikować. Odbyło się to
w piątkowy słoneczny poranek, 24 września 2010r.

Uroczystość uświetnił udział Orkiestry Garnizonowej z Giżycka, a rangi nadała kompania honorowa 20 BBZ, która asystowała podczas mszy św. i części oficjalnej przy szkole. Swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: dyrektor biura poselskiego posła na sejm RP Mirona Sycza, władze delegatury Elbląg Kuratorium Oświaty w Olsztynie, zastępca starosty Powiatu Bartoszyckiego, włodarze Gminy Bartoszyce na czele z Panią Wójt Jadwigą Gut, służby mundurowe, dyrektorzy szkół, przedstawiciele placówek i instytucji współpracujących ze szkoła, przyjaciele
i darczyńcy, poczty sztandarowe szkół. Szczególnym gościem był dowódca 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Andrzej Danielewski reprezentując, wraz z delegacją żołnierzy, patrona. Podczas swych przemówień składali życzenia i gratulacje, poruszali tematykę patriotyzmu oraz rolę patrona
w życiu szkoły i społeczeństwa odnosząc się do historii i nawiązując do przyszłości. Dyrektor szkoły Zenona Baranowska podziękowała wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień miał szczególny charakter i zapisał się trwale
w historię szkoły. Zapewniła patrona, że postawy patriotyczne, które reprezentuje, będą ustawicznie kształtowane wśród uczniów.

                                                                                      

                                                                               

                                  

                                                                

       

Niezwykłym i ważnym momentem uroczystości było symboliczne wbicie pamiątkowych gwoździ w drzewiec sztandaru przez fundatorów, poświęcenie, przekazanie sztandaru, jego prezentacja i ślubowanie uczniów.

                                                                  

              

          Wzniosłe treści tej uroczystości uwypuklał montaż słowno – muzyczny zatytułowany „Ojczyzna”
w wykonaniu uczniów. Piękna dekoracja, mądre teksty poetyckie i wzruszające pieśni stworzyły niezwykle podniosłą chwilę, która wzbogaciła serca i była prawdziwą ucztą dla ducha. Doskonałe umiejętności recytatorskie i muzyczne uczniów stworzyły artystyczny „pejzaż” sztuki słowa. Występ przygotowała i czuwała nad jego realizacją pani Anna Dziwińska.

              

        

Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej to ostatni punkt uroczystości. Aktu tego dokonali: Pani wójt Jadwiga Gut, dyrektor szkoły Zenona Baranowska, gen. bryg. Andrzej Danielewski oraz ksiądz Marek Stabrawa proboszcz parafii
w Bezledach.

                          

Zaproszeni goście mieli możliwość złożenia wpisów do księgi pamiątkowej. Oto jeden z nich: „Dzisiejsza nowa karta historii Szkoły Podstawowej w Bezledach jest cenną monetą, która wyraża najcenniejsze wartości wskazujące drogę do godnego, patriotycznego życia. Uczniowie tej szkoły mają honor i zaszczyt legitymować się patronem, który w szerokim rozumieniu słowa patriotyzm, będzie kształtował ich postawy moralne. Uroczystość piękna, kształtująca i integrująca” Dyrektor Elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie – Grażyna Kluge
i wizytatorzy Maria Borkowska, Łukasz Kogut.

           

                               

 

               

Wybór 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej jako patrona to piękne uhonorowanie tradycji patriotycznej a zarazem lokalnej oraz podziękowanie za zasługi, jakie wniosła Brygada dla dobra najbliższej społeczności.

Przygotowanie uroczystości jest żywym dokumentem, że wciąż kształtujemy
i poszukujemy wrażliwych serc, otwartych na drugiego człowieka i zdolnych do twórczych poszukiwań.

 

                                                                                                          Zenona Baranowska

                                                                                                                      Anna Dziwińska

                                                                                                                      Justyna Rojek